ZTPA-60W2ZAM-M
ZTPA-60W2ZAM-M
Features
Rated power: 60W
Input sensitivity: 0.55-1.5V
Input impedance: 10KΩ/20KΩ
Frequency response: 20Hz/20KHz
T.H.D: 0.1%
SNR: 85dB
Damping factor: > 500
Protection: DC Protection/Overload
Protection/Short Circuit Protection
Specifications
Dimensions
Available accessories
Available model
Downloads
Specification
Protection:
DC Protection/OverloadProtection/Short Circuit Protection
Rated power:
60W
Frequency response:
20Hz/20KHz
Input impedance:
10KΩ/20KΩ
T.H.D:0.1%